Wyciąg z kaktusa Hoodia

Wyciąg z kaktusa hoodia posiada specyficzne właściwości, ponieważ powoduje, że łaknienie zostaje zahamowane. Roślina hoodia występuje aż w kilkudziesięciu odmianach, ale tylko odmiana hoodia gordonii stanowi supresant apetytu. Wyciąg z kaktusa hoodia gordonii jest szczególnie ceny, ponieważ rośnie wyłącznie na pustyni Kalahari, na terenie takich państw Afryki Południowej, jak RPA, Namibia, Botswana i Angola.

Z powodu rzadkiego występowania eksport kaktusa hoodia poza granice tych państw jest regulowany odpowiednimi przepisami, a oryginalne produkty na bazie wyciągu z hoodia gordonii muszą posiadać certyfikat CSIR – Council for Scientific and Industrial Research of Africa. Zasoby dziko rosnącego kaktusa hoodia są bardzo ograniczone, toteż jej zbiór oraz eksport bez licencji eksportowej jest prawnie zabroniony.

Na światowy rynek wyciąg z kaktusa hoodia trafił zaledwie kilka lat temu, jednak plemionom afrykańskim jest on znany już od wielu stuleci. Rdzenni mieszkańcy południa Afryki stosują powszechnie kaktus hoodia, w celu zminimalizowania uczucia głodu podczas długich wędrówek i polowań. Na początku lat sześćdziesiątych XX wieku zwyczaj ten został zaobserwowany przez grupę duńskich antropologów, badających kulturę tamtejszych plemion. Niebawem rozpoczęto badania nad tą niezwykłą rośliną i udowodniono jej przydatność w hamowaniu łaknienia. Wszystkie badania kliniczne potwierdziły skuteczność stosowania wyciągu z kaktusa hoodia gordonii podczas odchudzania, przy czym nie stwierdzono występowania żadnych skutków ubocznych.
Swoje magiczne właściwości hoodia gordonii zawdzięcza molekule P 57, wykazującej działanie podobne do glukozy. Po jej wchłonięciu przez krwioobieg do mózgu zostaje wysłana informacja o nadmiarze poziomu glukozy we krwi. Wówczas ośrodek sytości w mózgu generuje informację o zaspokojeniu głodu – w rezultacie nie odczuwamy apetytu i możemy zjeść o wiele mniej, a dzięki temu szybko stracić na wadze.

Ekstrakt z kaktusa hoodia jest dostępny pod różnymi postaciami. Łatwe w stosowaniu są kapsułki z wyciągiem hoodia., istnieją również specjalne aplikatory, które służą do wstrzykiwania porcji wyciągu z hoodia pod język. W ten sposób cząstka P 57 zaczyna działać niemal natychmiastowo, ponieważ hoodia wchłania się szybciej przez błony śluzowe jamy ustnej niż przez śluzówkę jelit. Hoodia gordonii produkowana jest również pod postacią kremu.

Z pomocą wyciągu z kaktusa hoodia można zmniejszyć rację kilokalorii przyjmowanych na dobę aż o 1000 kcal, przy czym wcale nie trzeba rezygnować z ulubionych potraw. Podczas odchudzania z hoodia można jeść właściwie wszystko, ponieważ molekuły P 57 skutecznie zablokują zdolność do zjedzenia dużej ilości pokarmu.

One Response to “Wyciąg z kaktusa Hoodia”

  1. Tomasz Morawiec Symbio-Lab says:

    Witam,

    Chciałbym zapytać czy posiadacie Państwo w swej ofercie sproszkowany lub płynny wyciąg z Hoddi? Jeżeli tak prosiłbym o przesłanie mi ceny jednego kilograma tego specyfiku

Leave a Reply