Kaktus hoodia gordonii

W wyniku badań, które trwały bez mała dziesięć lat, naukowcy doszli do wniosku, że najbardziej efektywnym środkiem, pochodzenia naturalnego, który przyspiesza proces odchudzania, jest wyciąg z kaktusa hoodia gordonii. Istnieje wiele gatunków kaktusa hoodia, ale tylko jego odmiana gordonii skutecznie zmniejsza apetyt.

Ta szczególna roślina występuje tylko na afrykańskiej pustyni Kalaharii. Od setek lat jest znana plemionom południowoafrykańskim, które wykorzystywały ten cenny kaktus na długich polowaniach, aby nie odczuwać głodu. Kariera kaktusa hooodia gordonii rozpoczęła się w 1967 roku – pewien duński antropolog badał wówczas życie rdzennych mieszkańców Afryki Południowej i dzięki temu odkrył szczególne właściwości kaktusa hoodia.

Przyjmowanie suplementów diety wyprodukowanych na bazie hoodia gordonii jest całkowicie bezpieczne i nie powoduje żadnych skutków ubocznych, ponieważ są to preparaty pochodzenia naturalnego, bez zawartości sztucznych substancji chemicznych.

Skuteczność kaktusa hoodia potwierdziły liczne badania kliniczne. Pierwsze z nich miały miejsce w 2001 roku. Stwierdzono wówczas, że osoby, którym podawano wyciąg z magicznego kaktusa zmniejszyły swoje dzienne zapotrzebowanie energetyczne aż o 1000 kcal i pozbyły się dzięki temu nadmiaru tkanki tłuszczowej.

Kaktus hoodia zaliczany jest do tzw. supresantów apetytu. Oznacza to, że jego stosowanie skutecznie zmniejsza łaknienie. Hoodia zawiera molekuły P57. To właśnie one są odpowiedzialne za wysyłanie do mózgu informacji o wysokim poziomie glukozy we krwi. W ten sposób kaktus hoodia potrafi oszukać nasz głód. Gdy mózg otrzymuje informację o nadmiarze glukozy, wydzielanie hormonów odpowiadających za wydzielanie glukozy znacznie się zmniejsza. Dzięki temu możemy jeść mniej niż na normalnym trybie żywienia. Szacuje się, że można w ten sposób zredukować zapotrzebowanie kaloryczne o 40 do 60%.

Kupując ekstrakt z kaktusa hoodia gordonii należy uważać na ewentualne podróbki,. Oryginalne preparaty na bazie hoodia gordonii muszą być opatrzone certyfikatem CSIR – Council for Scientific and Industrial Research. Wyciąg z kaktusa jest dostęny pod postacią kapsułek. Należy je przyjmować na 1-2 godziny przed spożyciem posiłku. Cena kapsułek wystarczających na miesiąc kuracji wynosi od 90 do 150 zł. Można też dostać kaktus hoodia w postaci aplikatora do iniekcji oraz kremów.

Istnieje kilka sytuacji, w których zżywanie wyciągu z kaktusa hoodia musi zostać poprzedzone konsultacjami z lekarzem. Dotyczy to kobiet ciężarnych i karmiących piersią, osób chorych na cukrzycę, mających problemy natury kardiologicznej oraz zażywających leki rozcieńczające krew.

One Response to “Kaktus hoodia gordonii”

  1. damian says:

    hoodia po prostu odmieniła moje życie, do dzisiaj zastanawiam się jak mogłem bez niej wcześniej funkcjonować. odkryłem ją właśnie na waszej stronie za co chciałem serdecznie podziękować. oczywiście nie chodzi mi o hodowanie hodii w domu, ale o to, że zamawiam sobie tabletki z wyciągiem z hoodii. polecam wszystkim, którzy chcą odmienić swoje życie

Leave a Reply